Tajemnice polskich morderstw   
wtorki o 22:00

Tajemnice polskich morderstw   

Program dokumentalny przybliża rodzime sprawy kryminalne ostatnich trzydziestu lat, które za pośrednictwem mediów śledziła cała Polska.

Opis programu

Serial dokumentalny „Tajemnice polskich morderstw” przybliża rodzime sprawy kryminalne ostatnich trzydziestu lat, które za pośrednictwem mediów śledziła cała Polska. 
Śmierć, w osobie mordercy, może zapukać do każdej, nawet najszczęśliwszej rodziny i zamienić życie jej członków w piekło. W każdym z sześciu odcinków zostaje zrelacjonowane jedno śledztwo, prowadzone niejednokrotnie równolegle przez policję i dziennikarzy. Śledztwo, na którego zakończenie za każdym razem czekali wszyscy. Wstrząsające wrażenie robią pokazane często po raz pierwszy materiały operacyjne z udziałem sprawców, a później ich zeznania w czasie procesu. 
Żadna jednak ze spraw, choć wszystkie w swoim czasie uznawane były za głośne i wzbudzające ogromne emocje, nie zostaje przedstawiona w duchu sensacji. Serial to próba wyrażenia współczucia i chęci zadośćuczynienia poszkodowanym. Tak by ci, których życie przerwano nie zostali zapamiętani jako ofiary, ale matki, ojcowie, dzieci… Jako osoby, których strata pozostawiła ogromną ranę.

Zobacz także