Skandal w więzieniu Parchman

Skandal w więzieniu Parchman

W tym serialu zajrzymy do zepsutego więzienia, poznamy jego haniebną historię i będziemy śledzić rozwój sprawy sądowej, w której drużyna marzeń atakuje niezwykle trudnego wroga z każdej strony.

Opis programu

Osadzeni w więzieniu Parchman, ich bliscy, grupa nieustraszonych prawników i ekspertów oraz filantropijne ramię firmy Roc Nation podjęli się dramatycznej walki zreformowania systemu penitencjarnego w Mississippi. Ich działaniom przyglądają się twórcy programu dokumentalnego „Skandal w więzieniu Parchman”.

W grudniu 2019 r. zakład karny Parchman trafił na pierwsze strony krajowej prasy ze względu na wysoki wskaźnik umieralności więźniów, który miał być wynikiem panującej tam przemocy i ogólnego zaniedbania. Grupa osadzonych postanowiła wystosować rozpaczliwy apel o pomoc. Nielegalnie posiadanymi telefonami komórkowymi uwiecznili to, co dzieje się wewnątrz więzienia, a nagrania udostępnili w sieci.

Shawn „JAY Z” Carter, przedsiębiorca i filantrop Yo Gotti, Team Roc oraz grupa prawników stanęli na czele prawnej batalii o prawa obywatelskie. W tym programie zajrzymy do zepsutego więzienia, poznamy jego haniebną historię i będziemy śledzić rozwój sprawy sądowej, w której drużyna marzeń atakuje niezwykle trudnego wroga z każdej strony.