Potwór z Australii: Ivan Milat

Potwór z Australii: Ivan Milat

Ivan Milat to najsłynniejszy seryjny zabójca Australii. Psycholog kryminalny Tim Watson-Munro oraz antropolog kryminalna i kryminolog, dr Xanthe Mallett, ujawnią przekonujące dowody świadczące o tym, że pierwsza ofiara Milata zginęła z jego ręki 50 lat temu.

Opis programu

Ivan Milat to najsłynniejszy seryjny zabójca Australii. W 1996 roku został skazany na dożywocie za zamordowanie siedmiorga młodych turystów i pozbycie się ich ciał w lesie stanowym Belango, na południe od Sydney.

Teraz, rok po śmierci Milata, do której doszło w ściśle strzeżonym więzieniu, zespół detektywów prowadzi dochodzenie, którym chce dowieść, że ofiar zbrodniarza i miejsc ich pochówku było znacznie więcej. Śledczy utrzymują, że wskutek przestępczej działalności Milata wiele rodzin straciło swoich bliskich i by mogły uporać się z tą tragedią, prawda musi wyjść na jaw.

Psycholog kryminalny Tim Watson-Munro oraz antropolog kryminalna i kryminolog, dr Xanthe Mallett, ujawnią przekonujące dowody świadczące o tym, że pierwsza ofiara Milata zginęła z jego ręki 50 lat temu. Po niej życie straciły nawet 24 osoby.