Miss America: Mroczne sekrety
wtorki o 22:00

Miss America: Mroczne sekrety

Czteroodcinkowa, limitowana seria „Miss America: Mroczne sekrety” bada najdłużej utrzymane tajemnice najstarszego konkursu piękności w Ameryce i ujawnia szokujący skandal, na którym oparte było całe wydarzenie.

Opis programu

Czteroodcinkowa, limitowana seria „Miss America: Mroczne sekrety” bada najdłużej utrzymane tajemnice najstarszego konkursu piękności w Ameryce i ujawnia szokujący skandal, na którym oparte było całe wydarzenie. Konkurs, niegdyś oglądany przez 80 milionów widzów rocznie, traci swoją atrakcyjność dla nowych pokoleń Amerykanów, których poglądy na piękno i politykę seksualizacji drastycznie różnią się od tych, które prezentowano zaledwie kilka dekad temu. Seria analizuje wiadomości e-mail, które wyciekły w 2017 roku, opisujące mizoginistyczne zapędy dyrektorów, przypadki rasizmu obecne w historii konkursu, problemy ze zdrowiem psychicznym spowodowane rywalizacją i zakaz kontrowersyjnego etapu w strojach kąpielowych. 

Historia opowiedziana przez uczestniczki, informatorów, producentów i krytyków. Po raz pierwszy w tym samym dokumencie ponad 20 finalistek, które zdobyły w przeszłości tytuł Miss Ameryki, dzieli się swoją historią, dzięki czemu możemy się dowiedzieć, jaka jest prawdziwa cena korony i jak kultura konkursów piękności napędza rasizm, zastraszanie, zawstydzanie związane z wyglądem i wiele więcej.

Zobacz także